0%
Next on
trance
channel - Protoculture

Show name: Gravity South
Listen to channel / View Calendar
Next on
techno
channel - Chris Liebing

Show name: AM/FM
Listen to channel / View Calendar

Trance schedule

Wed
12/7
12:00pm Protoculture Gravity South
2:00pm Sean Tyas Degenerate Radio
7:00pm Eddie Bitar Dinamode
Thu
12/8
12:00pm Solarstone Pure Trance Radio
1:00pm TranceFamilyUAE Dubai Trance Sessions
2:00pm Trance Family Qatar Qatar Trance Sessions
4:00pm Artento Divini FOMB
6:00pm Jes Unleash The Beat
7:00pm Airwave LCD Sessions
Fri
12/9
1:00pm Steven White Global Trance Sounds Radioshow
3:00pm Jochen Miller Stay Connected
8:00pm Saad Ayub Tranced Podcast
9:00pm Simon Patterson Open Up
  • Mondays

    • 12:00pm - 2:00pm Every 2nd & 4th MondayJaytech Music Radio — Jaytech
    • 2:00pm - 4:00pm Every 2nd MondayReflected Broadcast — Stoneface & Terminal
    • 3:00pm - 5:00pm Every 3rd MondayEuphonic Sessions — Kyau & Albert
    • 6:00pm - 8:00pm Every WeekHeavensGate Radio — HeavensGate
    • 8:00pm - 9:00pm Every 1st & 3rd MondayFerry's Fix — Ferry Corsten
    • 9:00pm - 10:00pm Every WeekGrotesque — Ram
    • 10:00pm - 12:00am Every WeekUplifting Only — Ori Uplift
  • Tuesdays

    • 11:00am - 1:00pm Every WeekMagic Island Podcast — Roger Shah
    • 2:00pm - 3:00pm Every WeekGooty One Radio — Gooty One
    • 3:00pm - 4:00pm Every WeekWake Your Mind — Cosmic Gate
    • 6:00pm - 7:00pm Every WeekThe Hot List — Aruna
    • 8:00pm - 9:00pm Every WeekTransmission Radio — Transmission
    • 9:00pm - 10:00pm Every WeekOutburst Radioshow — Mark Sherry
  • Wednesdays

    • 12:00pm - 1:00pm Every WeekGravity South — Protoculture
    • 2:00pm - 3:00pm Every WeekDegenerate Radio — Sean Tyas
    • 3:00pm - 5:00pm Every 3rd WednesdaySalmiakki Sessions — Darude
    • 3:00pm - 4:00pm Every 2nd WednesdayNine Sessions — Miss Nine
    • 7:00pm - 8:00pm Every WeekDinamode — Eddie Bitar
    • 9:00pm - 10:00pm Every 2nd WednesdayPress Play Radio — Susana
  • Thursdays

    • 12:00pm - 1:00pm Every WeekPure Trance Radio — Solarstone
    • 1:00pm - 2:00pm Every WeekDubai Trance Sessions — TranceFamilyUAE
    • 2:00pm - 3:00pm Every WeekQatar Trance Sessions — Trance Family Qatar
    • 4:00pm - 5:00pm Every WeekFOMB — Artento Divini
    • 5:00pm - 6:00pm Every 3rd ThursdayMind Sensation — Radion6
    • 5:00pm - 6:00pm Every 4th ThursdayOmnia Music Podcast — Omnia
    • 6:00pm - 7:00pm Every WeekUnleash The Beat — Jes
    • 7:00pm - 9:00pm Every 2nd ThursdayLCD Sessions — Airwave
  • Fridays

    • 1:00pm - 3:00pm Every 2nd & 4th FridayGlobal Trance Sounds Radioshow — Steven White
    • 3:00pm - 4:00pm Every 2nd FridayStay Connected — Jochen Miller
    • 3:00pm - 4:00pm Every 1st FridayFireCast — Alex Di Stefano
    • 3:00pm - 5:00pm Every 4th FridayFully Loaded — Maarten de Jong
    • 8:00pm - 9:00pm Every WeekTranced Podcast — Saad Ayub
    • 9:00pm - 10:00pm Every WeekOpen Up — Simon Patterson
    • 10:00pm - 12:00am Every 1st FridayEmbrace The AURA — Aura
  • Saturdays

    • 1:00pm - 2:00pm Every 2nd & 4th SaturdayCreate — Lange
    • 2:00pm - 3:00pm Every 4th SaturdayThe Beauty Of Sound — Daniel Wanrooy
    • 3:00pm - 4:00pm Every WeekUniversal Soundz — Mike Saint-Jules
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekStore N Forward Podcast — Store N Forward
    • 7:00pm - 8:00pm Every 2nd SaturdaySanctum — Spy
    • 8:00pm - 9:00am Every 4th SaturdayWhite Light Sessions — Johnny Yono
    • 9:00pm - 11:00pm Every 4th SaturdayPleasure Beats — John Macraven
  • Sundays

    • 12:00pm - 1:00pm Every WeekSunsets — Chicane
    • 1:00pm - 2:00pm Every WeekTriphonic Sessions — Rich Triphonic
    • 2:00pm - 3:00pm Every 4th SundayConnected w/ Ozzy Xpm — Spy
    • 4:00pm - 5:00pm Every WeekThe Official Trance Podcast — Jose Solis
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekGo On Air — Giuseppe Ottaviani
    • 6:00pm - 7:00pm Every 4th SundayReloaded Radio — Richard Durand
    • 7:00pm - 8:00pm Every WeekRefresh Radio — Solid Stone
    • 9:00pm - 10:00pm Every WeekRussia Goes Clubbing — Bobina

Techno schedule


Wed
12/7
1:00pm Chris Liebing AM/FM
2:00pm Sean Raya Pyramids Podcast
5:00pm Max Graham Cycles Radio
8:00pm Felix Kröcher Felix Kröcher RadioShow
9:00pm Unfiltered Live Unfiltered Live @Diesel.FM
Thu
12/8
12:00pm Leonardo Gonnelli InPhysical
7:00pm Slam Slam Radio
9:00pm Boris Transmissions
Fri
12/9
4:00pm Tim Penner Slideways Sessions‬
5:00pm Oscar L DMIX Radioshow
6:00pm 50Hertz 50Hertz
8:00pm Marco Bailey Elektronic Force

  • Mondays

    • 12:00pm - 1:00pm Every WeekFire It Up — Eddie Halliwell
    • 1:00pm - 2:00pm Every 1st MondayDeeperfect Radio — Deeperfect
    • 4:00pm - 5:00pm Every 4th MondayLiquify Podcast — George Makrakis
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekAlleanza Radio Show — Jewel Kid
    • 6:00pm - 7:00pm Every 2nd & 4th MondayoddCAST — Arjun Vagale & Ramiro Lopez
    • 7:00pm - 8:00pm Every WeekRUMORE BIANCO Radioshow — DANIELE PETRONELLI
  • Tuesdays

    • 3:00pm - 4:00pm Every WeekCristian Varela Radio Show — Cristian Varela
    • 4:00pm - 5:00pm Every 1st, 3rd & 5th TuesdayLet's Go Techno — Eric Sneo
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekBehind The Iron Curtain — Umek
    • 6:00pm - 8:00pm Every 2nd TuesdayHaute Couture — Claudia Cazacu
    • 8:00pm - 9:00pm Every WeekMolotov Cocktail — Christian Cambas
    • 10:00pm - 11:00pm Every WeekClub Edition‬ — Stefano Noferini
  • Wednesdays

    • 1:00pm - 2:00pm Every WeekAM/FM — Chris Liebing
    • 2:00pm - 4:00pm Every WeekPyramids Podcast — Sean Raya
    • 5:00pm - 7:00pm Every WeekCycles Radio — Max Graham
    • 8:00pm - 9:00pm Every WeekFelix Kröcher RadioShow — Felix Kröcher
    • 9:00pm - 1:00am Every 1st WednesdayUnfiltered Live @Diesel.FM — Unfiltered Live
    • 10:00pm - 11:00pm Every 2nd WednesdayProgress Radio — Mark Greene
  • Thursdays

    • 12:00pm - 1:00pm Every WeekInPhysical — Leonardo Gonnelli
    • 2:00pm - 3:00pm Every 3rd ThursdayFeeling Emotive Radio — Andrea Martini
    • 5:00pm - 7:00pm Every 4th ThursdayOverdose Podcast — Durtysoxxx & Ovi M
    • 7:00pm - 8:00pm Every WeekSlam Radio — Slam
    • 9:00pm - 10:00pm Every WeekTransmissions — Boris
  • Fridays

    • 4:00pm - 5:00pm Every WeekSlideways Sessions‬ — Tim Penner
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekDMIX Radioshow — Oscar L
    • 6:00pm - 8:00pm Every Week50Hertz — 50Hertz
    • 8:00pm - 9:00pm Every WeekElektronic Force — Marco Bailey
    • 11:00pm - 12:00am Every 1st & 3rd FridayMutual Respekt Podcast — Spektre
  • Saturdays

    • 1:00pm - 2:00pm Every 1st SaturdayUtopolys Radio — Uto Karem
    • 2:00pm - 4:00pm Every 4th SaturdayA Couple of Beats — Les Psss
    • 4:00pm - 5:00pm Every WeekTronic Radio Show — Christian Smith
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekRhythm Converted — Tom Hades
    • 7:00pm - 9:00pm Every WeekHeavensGate Deep Show — HeavensGate Deep
  • Sundays

    • 3:00pm - 4:00pm Every 2nd & 4th SundayThe Uno. Label Radioshow — Uno.
    • 4:00pm - 5:00pm Every 3rd SundaySoulful Techno — Gabriel Ananda
    • 4:00pm - 5:00pm Every 4th SundayDemanded By The Dancefloor Radio Show — Balthazar & JackRock
    • 5:00pm - 6:00pm Every WeekCUBBO PODCAST — CUBBO
    • 8:00pm - 9:00pm Every WeekSuara Podcats — Coyu
    • 10:00pm - 11:00pm Every WeekStereo Productions Podcast — Chus & Ceballos

Feeds

Listen Live
Play Cover Track Title
Track Authors